O DOM

O nas

Drodzy Państwo,

Do St. Vincent Medical Center bardzo często zgłaszają się osoby, które chcą zapewnić swoim bliskim opiekę medyczną i pielęgniarską w domu. Nasz NZOZ ma podpisany kontrakt wyłącznie na świadczenia hospicyjne, wentylację mechaniczną i długoterminową opiekę pielęgniarską. Aby zostać objętym naszą opieką Pacjent musi spełniać szereg formalnych, medycznych kryteriów. Są one wyszczególnione na stronie internetowej St. Vincent Medical Center.

Jednocześnie nasz zespół cieszy się ogromnym szacunkiem i doskonałą opinią wśród osób, którym pomagaliśmy i pomagamy. Chcemy się troszczyć o  wszystkich. Chcemy wykorzystać nasz potencjał i renomę, aby nieść ulgę jak największej liczbie potrzebujących.

Stąd nasza inicjatywa: DOM – Domowa Opieka Medyczna. Zaopiekujemy się Waszymi bliskimi w ich miejscu zamieszkania. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą.

Jeśli tylko pacjent zacznie spełniać kryteria świadczeń gwarantowanych przez NFZ zarekomendujemy Państwu opiekę w ramach St.Vincent Medical Center z gwarancją jej ciągłości i jakości.

 

DOM – DOMOWA OPIEKA MEDYCZNA to oferta dla:
• wszystkich osób, które pragną zapewnić sobie lub członkom swojej rodziny skuteczną pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i rehabilitacyjną.
• osób wymagających opieki poszpitalnej, w tym rehabilitacji ruchowej w warunkach domowych oraz wsparcia w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego.
• tych, którzy chcą, aby opieka medyczna odbywała się w domu Pacjenta

WYRÓŻNIA NAS: 

SOLIDNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ
Personel z 15 letnim – doświadczeniem w NZOZ St. Vincent Medical Center.
Ponad 5000 „zaopiekowanych” Pacjentów i ich rodzin.

SZYBKOŚĆ REAKCJI NA POTRZEBY PACJENTA
Szybkie i kompleksowe załatwienie wszystkich formalności w dogodnym dla Pacjenta miejscu i czasie. Wdrożenie świadczeń 24 godziny od zgłoszenia.

WSZECHSTRONNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ
Dopasowanie personelu medycznego pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań Pacjenta. Elastyczność w doborze personelu.
Badania i zabiegi w domu Pacjenta wykonywane przez doświadczone pielęgniarki i lekarzy. Opieka może być świadczona przez dowolnie długi okres – decyduje Pacjent.

 

Poznaj opinie naszych pacjentów i referencje

x

Nominacja do nagrody Anioły medycyny

Zobacz plik pdf

Podziękowania

Zobacz plik pdf

Dyrektor St. Vincent Medical Center

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim” działa od 2007 roku. Od tego czasu w niezwykłym tempie rozwinęła swoje zaangażowanie i ofiarność. Dzięki różnorodnym akcjom organizowanym przez Fundację, udało się zebrać znaczne środki, które przeznaczono na pomoc nieuleczalnie chorym. Hospicjum Domowe St.Vincent Medical Center ma szczęście współpracować z Fundacją i czerpać ze zgromadzonego przez nią kapitału dobroci i ofiarności. Serce osób zaangażowanych w działanie Fundacji widać w efektach. Dzięki niemu żyje wielu pacjentów, którzy nie mieliby szans bez aparatury medycznej – respiratory, koncentratory tlenu, zakupionej przez Fundację. W imieniu St. Vincent, a szczególnie naszych pacjentów, składam wyrazy szacunku i podziękowania za pracę wszystkim członkom i ofiarodawcom Fundacji, którzy tak znacząco przyczyniają się do ochrony życia najbardziej potrzebujących.

bez podpisu

„W dzisiejszym zdehumanizowanym i zdesakralizowanym świecie ludzie pracujący w hospicjach jawią się aniołami.”

Pani Katarzyna

„[…] dzięki zaoferowanej pomocy [..] przenośny koncentrator został zakupiony i przekazany do użytku mojej mamie. Nasze życie bardzo się zmieniło, oczywiście na lepsze, mama pomimo ciężkiej choroby może nareszcie wychodzić z domu, w którym była zamknięta a nawet pojechać we własnym zakresie do lekarza bez potrzeby czekania na karetkę. […] Nikt zdrowy nie patrzy w ten sposób na życie, wyjście z domu jest dla niego tak naturalne, że nawet tego nie dostrzega, inaczej jest w przypadku chorych ludzi jak Barbara, dla niej sam fakt, że jej marzenie, jakim jest możliwość wyjścia z domu się spełniło dodaje sił, aby pomimo choroby i niedoli dalej walczyć. Walczyć o to, co najcenniejsze… ŻYCIE”

Pan Janusz

„Pragnę tą drogą serdecznie podziękować pani dr. Magdalenie i pielęgniarce Danucie za pełne oddanie sprawie, bardzo troskliwą opiekę, poświęcenie i ponadstandardowe zaangażowanie w pielęgnacji. Uważam, że jesteście bardzo potrzebni.”

Pani Iwona

„Od pierwszej wizyty Pana doktora,  który bezpośrednio opiekował się Tatą, wspólnie z Panią pielęgniarką mieliśmy okazję przekonać się, ile znaczy fachowa pomoc, ale również nieocenione, niecodzienne oddanie dla człowieka chorego i jego rodziny, poddanej tej trudnym doświadczeniom, a przecież bezsilnej, bezradnej w obliczu cierpienia i ciężkiej choroby. To właśnie dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, a szczególnie ogromnej empatii i gotowości niesienia pomocy, wlewała się w nasze serca otucha, że przetrwamy to wszystko.”

Madzia z Rodzicami

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i dziękujemy za zakup sprzętu. Dzięki niemu nasza córka może radować się życiem i chodzić na spacery podziwiając piękno otaczającego ją świata.

Pani Grażyna

„Wcale nie tak często spotyka się osobę, która jest nie tylko sprawnym fachowcem, ale także, a może przede wszystkim, człowiekiem okazującym bezradnemu i niekontaktowemu pacjentowi najwyższy szacunek.”

Pani Joanna

„Jestem bardzo wdzięczna za długotrwałą i profesjonalną opiekę medyczną, świadczoną mojemu Mężowi. Stanowiła ona dla mnie i dla Chorego istotne wsparcie we wspólnym zmaganiu się z chorobą.”

Pani Urszula

„Mam zaszczyt pogratulować Zespołowi Długoterminowej Opieki Domowej, że posiada wyspecjalizowaną kadrę medyczną, której przykładem może śmiało być Pan rehabilitant.[…] przejawia wielką rzetelność i zaangażowanie w swoją pracę. Taka postawa silnie motywuje pacjenta, który […] podejmuje wysiłek osiągając zaskakujące efekty.”

Pani Agnieszka

„Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pomoc, wsparcie. Szczególne podziękowania i uznanie dla Pani doktor, która pomogła mamie i nam przejść ten bardzo trudny czas, z oddaniem, życzliwością, profesjonalizmem.”

Pan Witold

„Zajmując się profesjonalnie teorią sprawnego działania z wielką satysfakcją obserwowałem organizację działania Hospicjum Domowego nad moją żoną ś.p. Znajdując się w ostatnim stadium choroby nowotworowej miała najlepsze warunki odpowiadające standardom szpitalnym. […] Wszystkim serdecznie jeszcze dziękuję z pełnym uznaniem dla fachowości, a także za pełen serdeczności stosunek do mojej żony.”

Facebook
Umów się z nami

Umów się na wizytę